Adam5811 May 7, 2016

Pentru primul joc, “sau” a atribuit Sistemul Olandez Unibet de Turnee. Ambele unități s-au întâlnit în grupul de bază în cursul precedent al Campionatului European, iar întregul ceh a dominat întâlnirea reciprocă. Dar sâmbăta după-amiază ar fi trebuit să aducă o altă poveste. În meci, jucătorii de baschet din Cehia trebuiau să supraviețuiască două întreruperi majore ofensive, care erau aproape de meci și, mai presus de toate, speranța de salvare în Divizia A. 53 de mingi și 17 jucători de baschet mai puțin. Acest handicap a fost Unibet pariuri bonus parțial compensat printr-un joc atent, deoarece au făcut zece pierderi, în timp ce adversarul 17 a pierdut. Cu toate acestea, trei minute și jumătate înainte de sfârșit au pierdut șapte puncte și cu perspectiva victoriei părea foarte rău.Dar pentru timpul rămas, defensiva cehă a permis doar două puncte să concureze. Aceasta a fost Unibet baza luptei pentru o mare întoarcere.Două puncte de Zítková și Krejzová și cinci puncte de Vitulová au condus pe cehi la țelul dorit.

Vitulová a marcat ultimul cos 74:73 cu 21 de secunde înainte de final. Cehii au supraviețuit apoi două încercări de fotografiere rivale pentru a câștiga șansa de a lupta cu reprezentanța israeliană.

după-amiaza, a fost de a decide care dintre cei doi adversari va rămâne în divizia A pentru anul următor și care ar trebui să se mute la un etaj. Cehii au intrat bine în meci, și deja în primul trimestru au făcut un start pe care să Unibet construiască restul sferturilor meciului.Dar poporul israelian a scutit în timp problema iminentă și a corespuns meciului. Cu toate acestea, populația israeliană a fost aproape patru în primele zece minute. Doar la sfârșitul zilei, cehii au luat pe Gallas la plumbul de un punct, dar Saar a revenit imediat avantajului de două puncte pe partea israeliană cu o troică curajoasă. În acel moment, cehii fuseseră divorțați timp de 20 de secunde. Mingea a fost luată înapoi de Gallas și a furat în raid. Pentru prima dată a avut șansa de a-și arăta nervii.A stabilit două aruncări Unibet libere. Racheta israeliană sau cehă cu trei focuri nu sa încheiat în coș, iar meciul extraordinar trebuie stabilit cu încă cinci minute. Cehii au început deja să extindă jocul. Primul coș a venit în jumătatea lui. La acea vreme, au avut deja un avans de șase puncte. Dar s-ar putea să nu fi fost de ajuns. La urma urmei, adversarii s-au redus la un singur punct cu 56 de secunde înainte de final. Ambele unități au înregistrat apoi rachete Unibet inexacte, așa că israeliții nu au lăsat nimic decât opt ​​secunde înainte de a se termina un fault tactic. A doua șansă pentru Gallas și nervii ei puternici. Din nou, de succes.

Cehii au fost cu trei puncte în urmă, iar încercarea lui Saar de trei puncte nu a schimbat nimic.Ken Scalabroni, directorul, a reușit situația critică și, după ce a câștigat 87:84, a ținut Divizia A. Spre deosebire de meciul de sâmbătă, jucătorii de baschet din Cehia Unibet au făcut 22 de pierderi duminică, ceea ce este de două ori oponentul. Dar victoria a fost condusă de o dominantă neobișnuită la aterizare. În timp ce echipa adversă a sărit 28 de bile, cehii au câștigat doar 27 de recuperări în coșul Unibet de atac. Un total de 66 de bile au sărit. Hošková a adus o contribuție semnificativă la acest eveniment și a marcat 12 recuperări incredibile, dublu dublu pentru 17 puncte și 18 recuperări.